Bedelli askerlere askerde verilen malzemeler:

Askerlik görevini bedelli asker olarak yapacaklara askeri bot, çorap, iç çamaşır, kamuflaj gömleği ve kamuflaj pantolonu başta olmak üzere yaklaşık 15 farklı malzeme devlet tarafından verilmektedir. Verilen bu malzemeler Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı özelinde farklılık göstermektedir. İlgili komutanlıklarda bedelli askerlere verilen malzemeler ise aşağıda detaylı olarak belirtilmiştir. Belirtilen bedelli askerlik istihkak listeleri ilgili komutanlık resmi internet sitelerinden alınmıştır.

kara-kuvvetleri-komutanligi-askerde-verilen-malzemeler    hava-kuvvetleri-komutanligi-askerde-verilen-malzemeler-fanila-renk    deniz-kuvvetleri-komutanligi-askerde-verilen-malzemeler    jandarma-genel-komutanligi-askerde-verilen-malzemeler


Askerde verilen bedelli malzeme listeleri;

PDF leri görüntülemek için yukarıdaki bağlantıları kullanınız.

ASKERDE YOL İZNİ NEDİR, NASIL HESAPLANIR ? Yeni Sekmede Aç

ASKERDE YAZICI NE İŞ YAPAR ? Yeni Sekmede Aç


Bİ'NOT

İstihkak listelerinde belirtilen bedelli askerlere verilen malzemeler teslim olacağınız kışlaya göre değişiklik gösterebilmektedir. Bir kışlada 2 adet verilen fanila, başka bir kışlada 1 adet verilebilmektedir. Aynı şekilde bir kışlada bedelli askere havlu verilirken öteki kışlada havlu verilmemektedir. Bu durum tamamen gideceğiniz kışla ile alakalıdır.

Askerlik görevinizi yerine getirirken yeme-içme-eğitim haricinde başka bir şeyle uğraşmak istemiyorsanız, "kantinde sıra var mı ?", "kantine gitsem içtimaya yetişebilir miyim ?", "iç çamaşırım bitti acaba kantinde kaldı mı ?" gibi sorularla kafanızı meşgul etmek istemiyorsanız askere gitmeden önce özellikle ilk 2 hafta sizi rahatlatacak kadar malzemeyi yanınızda alıp gitmenizde fayda var.

www.ersepeti.com.tr olarak düzenlemiş olduğumuz malzeme listelerini yanınıza götüreceğiniz malzemeleri belirlerken rahatlıkla kullanabilirsiniz. YAZ1, YAZ2 ve YAZ3 seçenekleri ile bütçenize ve ihtiyacınıza göre en uygun bedelli askerlik malzeme listenizi oluşturabilirsiniz. Her türlü destek ve bilgi için lütfen bizi arayın.

2019 yılından bugüne ersepetini tercih eden 1000 i aşkın memnun müşterimiz arasında sizi de görmek isteriz.